Školské programy

Vzdelávanie umením

Zažite so svojou triedou kreatívny čas v spoločnosti umeleckých diel počas vzdelávacích programov v GMB! Programy podporujú rozvoj vizuálnej gramotnosti, kritického myslenia, scitlivujú voči rôznorodosti a nabádajú žiačky a žiakov k vyjadreniu vlastných myšlienok a názorov, ale aj k otvorenosti myslenia a rešpektovaniu sa navzájom. Vzdelávacie programy tvoríme s ohľadom na obsahové štandardy a snažíme sa témy z oblasti umenia a kultúry medzipredmetovo prepájať s inými odbormi, aby sa umenie stalo prirodzenou súčasťou života mladých ľudí.

Cenník programov pre školské skupiny

V roku 2024 sú školské programy zadarmo!
Ďakujeme Fondu na podporu umenia.

Školské návštevy bez vzdelávacieho programu

  • 0 € – Učiteľský dozor v skupine
  • 0 € – Žiactvo a študentstvo škôl do 18 rokov
  • 2 € – Študentstvo vysokých škôl nie výtvarného zamerania

Rezervujte si termín pre svoju školskú skupinu

Školské skupiny bez vzdelávacieho programu nie je potrebné nahlasovať, avšak o návšteve skupiny nad 30 osôb prosíme informovať e-mailom na adrese: [email protected]. V prípade neohláseného príchodu vám nemôžeme vždy zabezpečiť vstup do výstavných priestorov vzhľadom na aktuálne kapacitné možnosti.

Kontakt

Mgr. Vladislav Malast
galerijný pedagóg
[email protected]

Ponuka programov 2024

Školské programy realizujeme v dňoch streda – piatok v rezervovaných termínoch od 9.30 do 14.30. Trvanie programov: MŠ: 60 min, ZŠ, SŠ, VŠ: 90 minút

Metodické stretnutie pre pedagogickú podporu

26. 8. / 09.00

Hľadáte inšpiráciu a nové nápady pre prácu so žiakmi? Potom sa k nám pridajte na metodické stretnutie pre pedagogickú podporu!
Detail

Vzdelávacie programy

k výstave fotografií

Fotku väčšinou využívame na zachytenie reality, no dokáže zhmotniť aj veci mimo nej? Cez vlastný zorný uhol nájdeme objekty nášho záujmu a skúsime komunikovať len vizuálne.
Detail

Vzdelávacie programy

k výstave keltskej mincovne

Prečo je v starom paláci dnes galéria a kde všade sa v nej spája minulosť so súčasnosťou? Na schodisku, v podzemí i v ateliéri sa spoločne zameriame na časové prieniky.
Detail

Vzdelávacie programy

k výstave o architektúre

Čo všetko ovplyvňuje vývoj mesta a ako môžeme aj my prispievať k priaznivému vývoju toho nášho? Pomocou máp vo výstave i tých, ktoré si sami vyrobíme, budeme hľadať riešenia pre aktuálne otázky urbanizmu.
Detail

Vzdelávacie programy

k výstave súčasného umenia

Čo všetko dokážu naše chodidlá, ruky, ale aj mozog odvnímať? V labyrintoch výstavy skúsime prežiť umenie doslova na vlastnej koži.
Detail

Vzdelávacie programy

k výstave gotického umenia

Najstaršie umelecké diela skrývajú v sebe rôzne tajomstvá. Tvorba diel aj funkcia umenia sa v čase menili. Na jednotlivých programoch spoločne preskúmame použitie farieb, vizuálny jazyk aj štylizáciu v umení.
Detail