Poď flausiť do géembéčky.

Od 1. júna majú návštevníci a návštevníčky do 18 rokov vstup na všetky naše výstavy zadarmo

Pridané 31. 5. 2024
Máš menej ako 18 rokov? Zaži nezabudnuteľné chvíle s umením! Nezáleží na tom, či si vášnivý umelec, alebo len hľadáš niečo nové. Od 1. júna 2024 majú návštevníci a návštevníčky vo veku do 18 rokov vstup na všetky výstavy a expozície v GMB zadarmo.
Galéria mesta Bratislavy má ambíciu tvoriť vyhľadávaný verejný priestor, kde sa cítia vítané rozmanité komunity. Svojimi aktivitami sprístupňuje a interpretuje umenie inkluzívnym a inšpiratívnym spôsobom. Bezplatné vstupné pre návštevníkov vo veku do 18 rokov je príspevkom GMB ku všeobecnému vzdelávaniu spoločnosti zážitkovou formou.
Vstupom do sveta umenia sa mladí ľudia učia vnímať svet okolo seba citlivejšie a empatickejšie. Galéria ponúka priestor na kritickú reflexiu a hlbšie pochopenie rôznych kultúr, histórie a súčasnosti a prispieva tak k rozvoju osobnosti a vzájomnému rešpektu.
GMB verí, že pravidelný kontakt s umenímmôže povzbudiť mladých ľudí k tomu, aby objavovali a rozvíjali vlastnú tvorivosť. Kreatívne myslenie môže byť kľúčové aj pre riešenie problémov v rôznych oblastiach života.
V neposlednom rade je to aj jeden zo spôsobov ako môžu mladí ľudia tráviť svoj voľný čas. V krásnych priestoroch palácovej architektúry sa môžu ponoriť do sveta umenia, diskutovať o svojich zážitkoch a rozvíjať svoje schopnosti.