Vernisáž výstavy Modrá strecha

19. 6. / 18.00

Srdečne vás pozývame na dlhoočakavanú vernisáž výstavy "Modrá strecha", ktorá sa uskutoční 19. júna v Mirbachovom paláci.
Srdečne vás pozývame na dlhoočakavanú vernisáž výstavy "Modrá strecha", ktorá sa uskutoční 19. júna v Mirbachovom paláci.
Milota Havránková, jedna z najvýraznejších osobností slovenskej povojnovej fotografie, predstaví svoju rozmanitú tvorbu, ktorá zahŕňa dizajn, módu, knižné ilustrácie, monumentálne fotografie, inscenovanú a výtvarnú fotografiu až po experimentálny film.
Výstava "Modrá strecha" vychádza z autorkinej osobnej histórie a jej chalupy v osade Sedmák na strednom Slovensku. Tento dom s modrou strechou, v spolupráci s architektom a vizuálnym umelcom Richardom Loskotom, symbolizuje kľúčové línie jej tvorby. Chalupa bola miestom kreatívnych stretnutí a stala sa referenčným bodom pre tematické piliere jej diel. Výstava predstaví tieto piliere vo vzájomných, nie však chronologických kontextoch, zdôrazňujúc nadčasovosť tvorby Miloty Havránkovej.

Modrá strecha

Vernisáž výstavy, 19. 6. o 18.00
Mirbachov palác, Františkánske nám. 11
Autorka: Milota Havránková
Kurátorka: Anna Vartecká
Grafický dizajn: Lucia Gamanová
Architektúra výstavy: Richard Loskot

Organizátori

Galéria mesta Bratislavy a Nadácia Miloty Havránkovej

Partneri

Fond na podporu umenia, Bratislava - hlavné mesto SR, Nadácia Tatra banky, Nadácia TA3, Natuvion. Výstava vznikla vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia.