Kvetinový workshop: GMB x Kvet II.

30. 9. / 15.00

GMB a Kvet._ pre vás spoločne pripravili cyklus troch kvetinových workshopov, ktoré prepájajú svet umenia so skúsenosťou aranžovania z lokálnych rastlín. Príďte a spoločne spoznajte príbehy jesenných kvetov a darov prírody, ako aj alegorické výjavy či symboliku rastlín na vybraných obrazoch zo zbierky GMB, a inšpirujte sa nimi pri viazaní vášho vlastného jesenného aranžmánu z lokálnych kvetov, konárikov, ihličia a ďalších krás slovenskej prírody.
Friedrich von Amerling, Portrét dámy, 1830. Zbierka GMB
Friedrich von Amerling, Portrét dámy, 1830. Zbierka GMB
Na septembrovom workshope si spoločne uvijeme korunu jesene, kvetinový veniec s použitím lokálneho materiálu. Ekologicky, minimalisticky a divoko. Zhotovíme si základ, ukážeme si postup, možnosti väzby a prezradíme zopár rád a tipov pri jeho zhotovení. Nepotrebujete si nič priniesť. Každý účastník*íčka si domov odnesie hotový kvetinový veniec.
Za značkou Kvet._ stojí Veronika Veľková z kvetinovej farmy z dolného Zemplína. Spolu s rodinou, priateľmi a všetkými ochotnými pomocníkmi sa o ňu stará. Čerstvé a sušené kvety starostlivo vyberá. Kvety sú z lokálnych zdrojov.
Cena: 45 € / osoba za workshop (v cene je zahrnuté malé občerstvenie, materiál, pomôcky, a aranžmán, ktorý si odnesiete).
Kapacita workshopu je limitovaná (13 osôb).
Miesto: Ateliér GMB, Mirbachov palác.
Mgr. Petra Maláková
manažérka sprievodných programov
[email protected]